Kurs OWD, czyli rozpoczynam przygodę z nurkowaniem!

kurs OWD - moja nowa pasja

Czy myślałeś kiedyś o tym aby znaleźć sobie ciekawe i pasjonujące hobby? Coś, co będzie w stajnie wciągnąć Cię na tyle, aby bez namysłu do tego wracać? Wiele osób ma problem ze znalezieniem właściwej pasji. Ciągle znajdujemy coś nowego, ale szybko wypalamy się w działaniu. U mnie było tak niejednokrotnie. Najpierw był tenis, potem malowanie na szkle, nawet kolekcjonowanie figurek fantasy. Co jednak zauważyłam pływanie i sporty wodne, są rodzajem przyjemności do której się powraca. Pływanie jest dla mnie sposobem na zachowanie kondycji i zdrowia, jak również zwykłą przyjemnością. To prosta forma aktywności, a dla mnie sposób na wyciszenie się.

Woda działa uspokajająco i rozluźnia ciało, a jakakolwiek aktywność z nią związana niezwykle dobrze wpływa na wspomaganie chudnięcia i spalanie kalorii. Byłam na urlopie w Chorwacji i za namową znajomych postanowiłam zaopatrzyć się w proste ABC, aby móc podziwiać faunę i florę w okolicach brzegu. Flustrował mnie jednak fakt, że nie mogę pod woda pozostać na nieco dłużej, co pewnie wpłynęło by również znacznie na jakość moich podwodnych zdjęć. I taką właśnie drogą trafiłam na do Centrum Nurkowego we Wrocławiu, gdzie dobrałam odpowiedni kurs nurkowania dla siebie.

Wybrałam kurs podstawowy OWD, ponieważ daje największe możliwości w związku z rozwinięciem nurkowej pasji. Zajęcia przygotowujące na basenie, ponad miesiąc ćwiczeń pomaga wprowadzić kursanta w temat i przećwiczyć wszelkie niezbędne działania związane z obsługą sprzętu i reakcjami w wodzie. Ponad to wykłady teoretyczne i wreszcie szkolenia w wodach otwartych, to pakiet działań, które na początku swojej przygody z nurkowaniem warto mieć za sobą. Podczas kursu OWD w cenie dostałam również podręcznik nurkowy i książkę nurka.

Pływanie i nurkowanie stało się na już stałe ważną aktywnością i hobby, które z pełną fascynacją staram się kontynuować w czasie wolnym. Kurs OWD pozwala mi na kontynuowanie i poszerzanie swoich zainteresowań w czasie wolnym, również za pomocą krótkich kursów i specjalizacji. Uważam, że inwestycja w kurs nurkowy była jedną z lepszych, a nurkowanie to hobby idealne na właściwie każda porę roku.

Gdzie zrobiłam kurs 🙂

ps* jak już pewnie zauważyliście w poście został dodany link do Centrum nurkowego Aquamatic z Wrocławia. Tam też robiłam kurs i gorąco polecam! Więcej o kursie znajdziecie tutaj:
http://aquamatic.pl/kursy-podstawowe/kurs-owd/5-kurs-owd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*