Dlaczego warto nurkować? Kurs OWD na start!

Lądy ziemi niemal w 70% zostały odkryta przez człowieka. Liczne wyprawy naukowe, wykopaliska, wspinaczki górskie i ingerencja za pomocą urządzeń elektrycznych, to duży obszar działań człowieka, które mają za zadanie jak najlepiej poznać miejsce naszego zamieszkania. Naukowcy wkładają wiele czasu i wysiłku w to, aby zgłębić tajemnice naszego globu, czego nie do końca można powiedzieć o odkrywaniu tajemnic otaczających nas wód. Ponad 2/3 obszaru Ziemi, to woda, a to oznacza, że to niezmierzony obszar, którego najciemniejsze zakamarki pozostają jeszcze nieodkryte.

Jeśli czujesz się odkrywcą i chcesz zobaczyć miejsca, które jeszcze nigdy nie zostały odwiedzone przez człowieka, to idealnym rozwiązaniem na to jest nurkowanie. Jeśli jesteś na etapie fascynacji i podoba Ci się ten sport, ale przerażają Cię wydatki z nim związane, nie powinieneś się zrażać. Większość Center Nurkowych, oferuje wynajmowanie właściwie kompletnego sprzętu i Twoje możliwości finansowe nie powinny stawać Ci na przeszkodzie. Jeśli chcesz jednak zacząć i na poważnie podjąć temat, to kurs nurkowy, jest obowiązkową pozycją w takim przypadku. Ceny podstawowych kursów nurkowych w Polsce oscylują pomiędzy 1100, a 1900 zł. Wszystko jest zależne jednak od tego, czy kurs OWD odbywa się na wodach krajowych, czy też za granicą i wtedy właśnie cena takiego kursu może wzrosnąć. Standardowa cena, to około 1500 zł w tym, że zakres działań i zajęć jakie wchodzą w zakres tej ceny jest naprawdę rozbudowany. Centra Nurkowe oferują wiele zajęć różnego rodzaju, od teoretycznych, po praktyczne. Polecanym przez nas centrum nurkowym specjalizującym się w prowadzeniu kursów nurkowania jest Centrum nurkowe Aquamatic.pl, które oferuje cały wachlarz szkoleń nurkowym w tym kurs OWD (więcej info na stronie kursu).

Zajęcia teoretyczne to wykłady, które zaopatrują nurka w zakres wiedzy, która jest niezbędna w czasie nurkowanie na wodach otwartych i biorą pod uwagę nie tylko zbiorniki różnego rodzaju, ale również sytuacje, jakie mogą się zdarzyć podczas nurkowań. Wykłady takie obejmują tematami wodę, struktury zbiorników i adekwatne do nich działania, jak również stanowią o sprzęcie jego użyciu i konserwacji. Następnie, bądź nawet w tym samym czasie odbywają się zajęcia na basenie. Przygotowują one z zakresu zachowań , które są odpowiednie co do użytkowania sprzętu nurkowego. Nie ukrywajmy, że sprzęt do nurkowania jest nieodłącznym elementem tego sportu, więc im więcej wiemy na jego temat, tym lepiej. Zajęcia na basenie dają nam komfort obycia się z prawidłowym użytkowaniem wszystkich niezbędnych elementów ekwipunku nurka. W ofertach różnych firm mamy możliwość korzystania ze sprzętu wypożyczonego. Jest to o tyle komfortowe, że możemy skupić się na zakupie, tych najważniejszych części wyposażenia, kompletując nas własny komplet bez pośpiechu. Inne nurkowania, już po zakończeniu kursu możemy również odbywać na sprzęcie wypożyczonym. Mamy bowiem pewność, że jest on regularnie serwisowany i sprawdzany, o czym często zapomina się podczas posiadania własnych elementów ekwipunku.

Wreszcie podczas odbywania kursu nurkowego OWD mamy do czynienia z rzeczywistymi zbiornikami i odbywamy zajęcia w prawdziwych wodach. Nasze pierwsze kroki to na pewno nie będą oceany, ale wody okoliczne bądź zagraniczne akweny, które są zbiornikami bezpiecznymi i sprawdzonymi. To bardzo ważne, aby nasz instruktor znał wody, w których nurkujemy pierwszy raz. Daje to nam komfort bezpieczeństwa i pewność, ze nurkowania będą odpowiednio zaplanowane.
*ps polecam artykuł dotyczący bezpiecznego nurkowania

Na początku naszej drogi będziemy nurkować w zbiornikach mniejszych i nieco bardziej znanych, jednak z czasie narastania naszego doświadczenia, będziemy mogli sami planować wyjazdy nurkowe i wybierać interesujące nas zbiorniki. Możemy już wtedy bez wątpienia nazwać się podwodnymi odkrywcami i sami zgłębiać regiony wód, które szczególnie dla nas wydają się interesujące.

Warto przeczytać o tym jak jeden kurs nurkowy może się przerodzić w sposób na życie 🙂 więcej na nurkowaniewrocław.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*